O czym świadczy mówienie o sobie przez dziecko "ty"?

Sporo czytałam o autyzmie, z opisanych tam objawów u mojego dziecka występuje jeden - odwraca zaimki, zamiast "ja zrobię coś tam...", mówi "ty zrobisz [załóżmy] zupę". Obecnie ma dwadzieścia osiem miesięcy, cały czas poprawiam jego wypowiedzi, więc zaczął używać swojego imienia i mówi: „Filip zrobi..." i wymienia czynność. Czy świadczy to o autyzmie?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Mówienie o sobie w 2 osobie, a nawet w 3 (on - Filip) jeszcze nie świadczy o autyzmie, ale o rozwoju mowy. Nie można stwierdzić autyzmu tylko na podstawie jednego symptomu. Jeśli są inne objawy i niepokoją Panią to zachęcam do spotkania się ze specjalistą oraz podjęcie próby diagnozy dziecka.

Pozdrawiam