O czym mogą świadczyć mroczki przed oczami, ból głowy, ból oka oraz drętwienie palców?

O jakiej chorobie mogą świadczyć takie objawy jak: mroczki przed oczami, ból głowy, ból oka, drętwienie palców u lewej ręki, drętwienie języka, i uczucie lekko sparaliżowanej twarzy (czuje zdrętwiałe plamy na twarzy). Miałam robione tk, badanie okulistyczne pod kątem jaskry i badane ciśnienie w oku. Wszystko wyszło dobrze. Lekarz zalecił konsultacje u neurologa i wykonanie rezonansu. Czy mogę mieć guza mózgu, którego nie widać na tk a wyjdzie w rezonansie? Jak wezmę tabletki przeciwbólowe gdy tylko zobaczę mroczki, ból głowy nie jest silny, ale drętwienia i ból oka jest silnie odczuwalny. Co może mi dolegać? Czy to zwykła migrena? Czasami mam nawet problemy z mową.

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczna jest konsultacja lekarza neurologa. Ww. objawy mogą wynikać z migreny, ale konieczne jest wykluczenie innych patologii. Bardzo istotny jest wywiad dotyczący pani dolegliwości.