O czym mogą świadczyć problemy z zajściem w ciążę?

Witam serecznie mam 42 lata ogulnie mam dzieci.W 2012 roku zdecydowalam sie z partnerem na dziecko ale poprzez invitro z przyczyn ze partner byl chory,zaszlam odrazu w ciązy .I mam teraz problem jestem obecnie z innym partnerem i on chce miec dzieci a ja nie moge zajsc.Jaki jest problem prosze o porade

Lek. Paweł Szadkowski

Niepłodność dotyczy konkretnej pary, a jej częstość może sięgać nawet 15-20% w społeczeństwie. Przyczyn może być bardzo wiele i mogą leżeć po stronie mężczyzny i kobiety. W pierwszej kolejności sugerowałbym żeby udała się pani do ginekologa, który pokieruje ew. dalszą diagnostyką.