O czym mogą świadczyć różne wyniki testów ciążowych?

Z mezem staramy sie o dziecko.Cykle mam nieregularne wiec zaraz po zakonczeniu miesiaczki zaczekam robic testy owulacyjne.Caly czas byla tylko 1 kreska testowa.Na 12 dzien cyklu pojawila sie druga kreska minimalnie jasniejsza od testowej.Test powtorzylam na nastepny dzien bylo podobnie.Trzeciego dnia znowu byla tylko 1 kreska.Czy pewne ze to byla owulacja?

Testy owulacyjne wykrywają zwiększone stężenie hormonu luteinizującego, który odpowiada za owulację. Jednak wystąpienie wzrostu stężenia hormonu i tym samym dodatni test nie jest równoznaczny z faktycznym wystąpieniem owulacji, jedynie ją "zapowiada". Proponuję konsultację u lekarza ginekologa, być może wskazane będzie oznaczenie poziomu hormonów w labolatorium, diagnostyka zaburzeń hormonalnych i nieregularnych cykli. Pozdrawiam.