O czym mogą świadczyć zawroty głowy, osłabienie oraz niskie ciśnienie?

Witam. Mam pewien problem. Od pewnego czasu czuję się dużo słabszy, mam zawroty głowy, wrażenie jakbym za chwilę miał zasłabnąć, ciśnienie krwi oscyluje w granicach 90/40 100/50 i puls mam raz 49, raz 55, raz 79 raz 90. Dodam, że parę dni temu miałem zabieg (przed zabiegiem udałem się do kardiologa żeby potwiedził "gotowość" mojego serca do znieczulenia ogólnego no i wszystko w porządku oprócz nierównej pracy serca i bradykardii) przegrody nosa i wycięcia III migdała w znieczuleniu ogólnym. Wczorajszego dnia (1.07) udałem się na SOR żeby mnie po prostu przebadali i wyszło wszystko w porządku oprócz bradykardii serca. Dodam jeszcze, ze jestem umówiony do kardiologa za 10 dni.

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczna jest ocena kliniczna pana stanu zdrowia żeby można było coś konkretnego panu doradzić. Bradykardia bez omdleń (i/lub utrat przytomności) nie wymaga dodatkowego postępowania. Proszę kontrolować swoje parametry ciśnienia, tętna, pić dużo płynów, odpoczywać i udać się na wizytę do swojego kardiologa. Jeśli objawy będą bardzo nasilone sugeruję udać się na SOR.