O czym może świadczyć "gula" w gardle?

Witam Od około 3 miesięcy odczuwam dziwną "gule" w gardle. Nie jestem w stanie przestać o niej myśleć Zrobiłem chyba wszystkie możliwe badania pod tym kątem a nadal nie udało sie dojść do tego co mogłoby mi być Miałem zrobione 2 razy USG tarczycy i generalnie szyjy Miałem zrobioną Gastroskopie w poszukiwaniu refluksu Miałem zrobioną tomografie zatok Miałem wkładany endoskop przez nos do gardła W każdym z tych badań nic nie wyszło Niestety ale uczucie guli nadal pozostaje co mnie bardzo martwi Prosiłbym o opinnie eksperta co to może być

Lek. Paweł Szadkowski

Pana dolegliwości mogą mieć przyczynę psychogenną (tzw. globus histericus), zwłaszcza jeśli miał pan wykonaną tak dokładną diagnostykę. Na pana miejscu skonsultowałbym się z lekarzem psychiatrą.