O czym może świadczyć asymetria gałki ocznej?

Proszę o pomoc. Co może oznaczać asymetria galki ocznej? Mam skierowanie do neurologa ale wizyta ma odległy termin

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podał Pan dokładnie, czy chodzi o całą gałkę oczną (oczy nigdy nie są idealnie symetryczne), czy o tęczówkę, bądź źrenicę. Na asymetrię mogą wpływać stany zapalny oka, urazy, uszkodzeni nerwów i wiele innych.