O czym może świadczyć biały guzek na migdałku?

od 2 dni zauważyłam taki biały guzek na migdalku, ok 8 mm nie boli nie mogę go też wycisnac. co to ?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie występuje stan zapalny ani inne objawy to zapalenie gardła jest raczej mało prawdopodobne. Może to być grudka tkanki chlonnej w krypcie migdałka, co nie nie jest niczym niepokojacym. Jeśli to panią niepokoi sugerowałbym udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania.