O czym może świadczyć ból pięty nasilający się przy chodzeniu?

Dzień dobry, Nasila się u mnie ból jednej pięty. Jest on na obrzeżach nie w środku. Ból nasila się przy chodzeniu ale gdy siedzę nadal występuje.

Mgr Ewa Dyjecińska Podologia

Najczęściej świadczy to o płaskostopiu podłużnym lub o źle dopasowanym obuwiu. Może to doprowadzić do zapalenia ścięgna. Ostroga piętowa to nie tylko środek pięty, czyli kość ale na początku zaczyna się od zapalenia ścięgna, co później może doprowadzić do zwyrodnień. Zalecam smarowanie maści przeciwbólowych, przeciwzapalnych.