O czym może świadczyć ból po lewej stronie brzucha?
Od ok roku mam kolkowy ból, tępy po lewej stronie brzucha powyżej pępka nie jest to silny ból czasami występuję podczas zdenerwowania w postaci pulsowania. Mam wrażenie, że jest częstszy w połowie cyklu miesiecznego.? czy powinnam zrobić usg?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Pani dolegliwości mogą wynikać z zapalenia żołądka. Na pani miejscu w pierwszej kolejności udałbym się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i podstawowej oceny pani stanu klinicznego. Konieczne jest poszerzenie wywiadu odnośnie do pani dolegliwości. USG oczywiście wniesie pewne informacje diagnostyczne, ale nie jest badaniem, które jednoznacznie umożliwi diagnozę.