O czym może świadczyć ból prawej strony ciała?

Witam. Od trzech dni boli mnie prawa strona ciała tzn. prawa łopatka prawy bok żeber i pierś. Jestem mężczyznom. Ból pojawił się z rana po 30min od wstania z łóżka. Kiedy się nie ruszam nic nie boli kiedy pospaceruje nasila się ból w prawym płucu i nie kiedy w tylnej łopatce. Kiedy się schylam odczuwam na plecach zawsze po prawej stronie tak jak by wodę przemieszczającą się pod wpływem ugięcia. Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję.

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję pilnie udać się do lekarza w celu wykluczenia potencjalnych groźnych przyczyn opisywanych przez pana dolegliwości. Konieczne jest poszerzenie wywiadu, dokładne badanie i dodatkowa diagnostyka.