O czym może świadczyć ból w dolnym odcinku pleców podczas leżenia na brzuchu?

Witam, Od pewnego czasu mam problem. Leżąc na "płasko" na brzuchu, przeszywa mnie ból w dole pleców przy każdym oddechu, aby ustał muszę położyć się na plecach bądź w pozycji embrionalnej. Ból jest naprawdę ostry, aż przytyka. Proszę o jakąś informację co to może być/od czego? Czy to kręgosłup? Czy nerki? Czy może zupełnie co innego Dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczyn bólu brzucha może być bardzo wiele. Konieczne jest badanie fizykalne, poszerzenie wywiadu odnośnie do pani dolegliwości oraz ew. rozszerzenie podstawowej diagnostyki. Sugeruję żeby udała się pani do lekarza pierwszego kontaktu lub na SOR jeśli objawy są bardzo nasilone.