O czym może świadczyć ciemne zabarwienie stopy po złamaniu kości piszczelowej i strzałkowej?

Witam. Miałem złamanie kości piszczelowej i strzałkowej w dwóch miejscach. Na nodze mam założony stabilizator, kości się nie zrosły ponieważ, nie stykają się ze sobą. Czekam na zabieg zespolenia kości. Stopa jest opuchnięta i dlaczego zrobiła się ciemna? Co to może oznaczać. Czy dzieje się z nią coś złego. Bardzo się martwię.

Lek. Paweł Szadkowski

Warto, aby stopę ocenił lekarz. Może stabilizator nie jest prawidłowo dostosowany do Pana nogi. Warto sprawdzić, czy stopa jest ciepła i czy czuje Pan tętno na tętnicy grzbietowej stopy (u góry na środku stopy).