Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym może świadczyć guzek u nasady jądra?

Od jakiegoś czasu wyczułem mały guzek u góry jądra. Przy dotyku nie boli.Jadro jest normalnej wielkości i miękkie. Z racji że jestem za granicą i nie mam dostępu do Urologa. Byłem u chirurga który badał jądro palcami i stwierdził Torbiel nasienna. Czasami czuję ból w pachwinie. Czy mogę poczekać 2 tygodnie na wizytę do Urologa? Czy jest to coś niepokojącgo. Robiłem morfologię krwi i nadanie moczu. Wszystko w normie.
MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Jeśli objawy bólowe nie są nasilone, jądro nie sinieje i chirurg ogólny wykluczył ostre stany to myślę, że bez obaw może pan poczekać 2 tyg. na wizytę u urologa. Może okazać się przydatne badanie USG jąder, ale najlepiej jeśli jego konieczność określi urolog.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy