O czym może świadczyć kłucie w mostku oraz senność i ogólne osłabienie?

Witam od kilku dni kłuje mnie delikatnie w klatce piersiowej dokładnie na prawo i na lewo od mostka lub pod mostkiem. Kłucie niezależne od wdechu czy wydechu. Dodatkowo jestem senna i osłabiona, bolą mnie mięśnie (jakbym była przeziębiona) bez gorączki, ciśnienie ok. 120/70-80 tętno w granicach 74-88, dodam że paliłam kilka dobrych lat, lecz 2 dzień abstynencja od jakichkolwiek używek. Jutro wyjeżdżam na tydzień wakacji i martwię się czy dotrwam do lekarza. Czy może być to coś poważnego ? Wiadomo bez badań się nie obejdzie, ale jakaś wstępna diagnoza co to może być. Dziękuję!

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczyn dolegliwości w klatce piersiowej jest bardzo dużo. Należy ocenić w pierwszej kolejności nasilenie objawów, ich charakter i wykluczyć przyczyny sercowo-naczyniowe. Nie można napisać pani, że wszystko jest w porządku ponieważ konieczne jest badanie. Jednak jeśli nasilenie dolegliwości jest niewielkie i nie towarzyszą temu inne objawy to nie sądzę żeby było to coś bardzo niepokojącego.