Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym może świadczyć krew w stolcu u małego dziecka?

Witam,4 miesięczne niemowlę,krew w postaci plamek,czasem otoczonych śluzem,raczej brunatnych w kale. Karmione piersią. Matka nie spożywa mleka krowiego ani innych alergenów. Wykonane badanie moczu (ph 8) bez nieprawidłowości,kal na krew utajona - wynik negatywny,morfologia bez nieprawidłowości (wysoka hemoglobina),usg jamy brzusznej w normie. Jakie jeszcze badania możemy wykonać by wykluczyć potencjalne schorzenia? Dziecko przybiera,nie ma innych dolegliwości,proszę o pomoc. Pozdrawiam.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Tamowanie krwawienia za pomocą endoskopu

Endoskopia to rewolucyjna metoda - nie tylko diagnostyczna, ale również terapeutyczna. O tamowaniu krwawienia z użyciem endoskopu opowiada lek. Marcin Radkowski.

Dzień dobry,
sytuacja nie jest do końca jasna. Zazwyczaj obecności krwi w stolcu (widocznej gołym okiem) towarzyszy obecność krwi utajonej. Te dwa objawy wskazują na możliwość alergicznego zapalenia jelita i wówczas konieczna jest dieta eliminacyjna u mamy w okresie karmienia piersią. Chyba, że badania zostały wykonane po włączeniu diety eliminacyjnej u mamy. W takim wypadku należy uznać, że jest to korzystny efekt diety i kontynuować ją. Gdyby jednak krew w stolcu nadal się pojawiała, konieczne jest pogłębienie diagnostyki, ale już w warunkach szpitalnych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy