O czym może świadczyć mój wynik cytologii?

Cytologia Grupa III agus. Doktor zlecil kolkoskopie. Czy grupa Agus oznacza juz zmiany rakowe ze zostaly wykryte. To jest najgorsza grupa?

Lek. Paweł Szadkowski

Agus jest tylko skrótem od: atypowe komórki nabłonka gruczołowego szyjki. W badaniu wykryto nieprawidłowe komórki, które same w sobie nie są rakiem, ale mogą mieć w przyszłości zwiększony potencjał do transformacji nowotworowej. Dlatego lekarz zlecił bardziej dokładne badanie.