O czym może świadczyć okres występujący co dwa miesiące?

Witam, Chciałam się dowiedzieć czy miesiączka pojawiająca się co 2 miesiące jest normalna. W obecnej chwili mam 18 lat i od samego początku mój cykl był nieregularny. Wcześniej mi to nie specjalnie przeszkadzało ale od niedawna zaczęłam współżyć. W obecnej chwili nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych ponieważ na razie nie mam czasu żeby wybrać się do lekarza. Martwię się czy może to być coś poważnego. I za nim zasiegne porady lekarza chciałam dowiedzieć się czegoś na ten temat w internecie. Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Na rzadkie miesiączkowanie może mieć wpływ wiele stanów, np. zespół policystycznych jajników, zaburzenia hormonalne, diety odchudzające, choroby tarczycy i wiele innych.