O czym może świadczyć podwyższona ilość leukocytów?

Witam, dziś zostałam odrzucona w punkcie krwiodawstwa z powodu podwyższonych leukocytów. Niestety zapomniałam zapytać się o szczegóły, dokładną ilość tych krwinek i nie wiem jak bardzo są podwyższone. Na pewno na tyle, że krwi już nie mogłam oddać. Nie przechodziłam żadnych infekcji ostatnio, oprócz lekkiego bólu gardła, natomiast przez ostatnie 5 dni doświadczyłam silnego stresu i bezsenności. Czy może mieć to związek z wynikiem? Jakie kroki powinnam teraz podjąć? Dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie ma pani żadnych objawów to nie martwiłbym się zbytnio. Do dokonania donacji konieczne jest dokładne mieszczenie się w normach laboratoryjnych, które mimo iż zbyt wysokie/niskie, nie zawsze świadczą o chorobie. W razie wątpliwości ma pani zawsze dostęp do swoich badań w punkcie krwiodawstwa, a wyniki może pani skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu.