O czym może świadczyć schodzenie i swędzenie skóry na penisie?

Witam, od 3 dni na swoim penisie zauważyłem schodzącą skórę, oraz swędzenie. Jakie mogą być skutki nie leczenia tego i czy można jakoś to wyleczyć bez wizyty u lekarza bo nie ukrywam jest to dość krępująca sprawa.

Niestety, każda zmiana skórna, szczególnie w miejscach intymnych, wymaga obejrzenia przez lekarza; szczegółowe opisy nie zastąpią badania. Proponuję nie wykorzystywać żadnych "domowych" sposobów leczenia ale udać się do urologa. Pozdrawiam.