O czym może świadczyć senność w zapaleniu tarczycy?

Dzień dobry, Mam autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, wartość TSH na chwilę obecną mieści się w normie natomiast odczuwam ogromną senność (tak dużą, jak kiedyś gdy TSH wynosiło 26) , oprócz tego tyję mimo braku zmiany w nawykach żywieniowych. Czy jest możliwe, że odczuwam skutki niedoczynności mimo prawidłowych wyników? Jakie inne choroby mogą dawać takie objawy, z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy faktycznie są dość charakterystyczne dla znacznej niedoczynności tarczycy, jednak wartość TSH jest czułym wskaźnikiem wyrównania gospodarki hormonalnej tarczycy. Na pani miejscu udałbym się do swojego lekarza prowadzącego w celu dokładnego zbadania i oceny pani stanu klinicznego oraz ewentualnego rozszerzenia diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych lub innych chorób internistycznych. Powyższe objawy mogą występować w wielu jednostkach klinicznych i konieczne jest różnicowanie podczas badania.