O czym może świadczyć silny ból w okolicy lędźwiowej pół roku po porodzie?

Witam, Mam 27 lat, 6 miesięcy temu urodziłam dziecko - poród naturalny. Od 3 tygodni odczuwam silny ból w okolicy lędźwiowej, przeważnie kiedy siedzę bez podparcia, gdy się schylam lub gdy muszę coś podnieść. Kiedy chodzę lub leżę prawie nic nie boli. W najgorszych momentach ból promieniuje do obu ud, z zewnętrznej strony, silniej odczuwam go w prawej nodze. W zeszłym tygodniu pierwszy raz po ciąży dostałam okres, ból był wtedy mniejszy, jednak gdy okres minął znów zaczęło mocniej boleć. Niestety, jedyne czym łagodzę ból to Apap, z tego względu, że karmię piersią. Proszę o informację co może być powodem bólu i do jakiego lekarza się zgłosić? Pozdrawiam, Katarzyna.

Lek. Paweł Szadkowski

Ból w okolicy lędźwiowej jest złożonym problemem i może mieć wiele przyczyn. Promieniowanie bólu do pośladka i nogi może wskazywać na spondylopatię z uciskiem na korzenie nerwowe. Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i pokierowania dalszą diagnostyką (np. skierowaniem do neurologa).