O czym może świadczyć takie bujanie u mojego dziecka?

Mam 3-letnią córkę, która nietypowo się buja, zakłada nogę na nogę, zaczyna się bujać i przy tym ociera nogę o nogę. Może robić to na kanapie, na łóżku lub nawet na podłodze i w różnych okolicznościach. Nie wiemy co robić.

Prosimy o radę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Przedstawiła Pani bardzo krótki opis zachowania córeczki, ale może ono wskazywać na stymulację seksualną, a nie na autyzm.

Proponuję udać się z maluszkiem do lekarza, ponieważ mogła/mógł on złapać infekcję lub chorobę układu moczowego, lub rozrodczego i zachowanie jest związane z odczuwanymi dolegliwościami (np. świąd).

Proponuję również udać się z córeczką do psychologa dziecięcego, aby pomógł on opracować zestaw zabaw i zadań ułatwiających zmianę zachowań stymulacyjnych.

Pozdrawiam

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Wygląda to na pobudzanie swoich narządów płciowych. Dzieci bardzo często wykazują takiego rodzaju stymulację. Sprawia im to przyjemność i obniża napięcie. Na pewno nie wolno zwracać dziecku uwagi i pokazywać, że jesteśmy źli, że tak robi raczej odwracać uwagę i nakierowywać na coś innego, ciekawego. Warto też powiedzieć o tym lekarzowi bo być może przyczyna może być inna np problem w drogach moczowych czy rozrodczych.
Pozdrawiam AM