O czym może świadczyć ten kłujący ból w nadbrzuszu?

Witam, Od kilku tygodni odczuwam niezbyt mocny, raczej klujacy ból w nadbrzuszu. Z reguly z lewej strony, czasem zdarza sie ze boli z prawej. Mocz i stolec w porządku, ale bardzo stresuje się że moze to byc jakas choroba trzustki. Moja mama zmarla na ten nowotwor. Czy jest mozliwe zeby w moim wieku dotyczyla mnie taka choroba?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 4 miesiące temu

Dobry wieczór.

Wskazana wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który w takim opisanym problemie zdrowotny zleci odpowiednią diagnostykę laboratoryjna z krwi oraz obrazową np USG jamy brzusznej zapozna się z wynikami i w razie niepokojących zmian wynikach zleci odpowiednią konsultacje do odpowiedniego specjalisty.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Specjalista medycyny naturalnej

Naturoterapeuta

Dietetyk

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

choć choroby nowotworowe dotykają osoby w różnym wieku, to ryzyko ich wystąpienia u młodych osób nie jest zbyt duże. Opisane przez Pana objawy, a więc dolegliwości bólowe w nadbrzuszu nie są specyficzne. To również zbyt mało, by na tej podstawie rozmawiać o nowotworach.

Podobne objawy może dawać wiele różnych jednostek chorobowych i konieczne jest rozpoczęcie diagnostyki w celu postawienia odpowiedniej diagnozy. Proszę nie zakładać najgorszego scenariusza. Zamiast tego warto umówić się do lekarza rodzinnego i poprosić go o skierowanie na podstawowe badania w tym kierunku. Pomocne może być USG jamy brzusznej.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-podbrzusza-a-rak-trzustki-u-20-latka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-miec-raka-w-tak-mlodym-wieku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-odziedziczenia-raka-trzustki-po-babci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.