O czym może świadczyć tępy ból w nadbrzuszu?

Witam serdecznie, 26 lat, kobieta. Od trzech miesięcy tępy ból w lewym nadbrzuszu (usytuowany w glebi, za ostatnim zebrem). Ból byl dosyć silny na początku. W tym momencie zalezy od dnia i pory. Nieregularny, tępy, promieniujacy do splotu a czasem i na prawa strone. Bol jest ze mna caly czas. Sa momenty kiedy utrudnia funkcjonowanie a sa momenty kiedy "da się o nim zapomnieć" Zauwazylam ze dolegliwosci zwiekszaja sie na następny dzien po wypiciu alkoholu lub po ciezkostrawnym jedzeniu. W trakcie silnego bolu uczucie pełnosci i brak apetytu, ogolne zmęczenie i senność. Od jakichs dwoch dni zauwazylam zmiane w kolorze stolca (duzo ciemniejsza, momentami czarna). Mieszkam za granica i lekarze bagatelizuja problem nie robiac badan i przepisuja Ranigast który nie pomaga. Czy jest to powod aby udac sie do lekarza w Polsce.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli rzeczywiście stolce są czarne, może to oznaczać krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego, np. z wrzodu żołądka. Powinna mieć Pani wykonane podstawowe badania (morfologię krwi, próby wątrobowe, trzustkowe, bilirubinę, próby nerkowe), usg jamy brzusznej, gastroskopię.