O czym może świadczyć wysypka w miejscu tatuażu?

Witam, jakieś pół roku temu zrobiła duży kolorowy tatuaż na ramieniu, od paru dni zaczęłam się z nim opalać i mam dużo wysypke, która w dodatku swędzi w miejscu gdzie mam tatuaż. Czy to może być tylko uczulenie od promieni słonecznych? Ps. Mam inne tatuaze i z nimi nic się nie nadzieję.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą wynikać z reakcji alergicznej. Może pani spróbować zastosować leki przeciwhistaminowe oraz w razie utrzymywania lub nasilania się dolegliwości udać się do lekarza dermatologa, ponieważ konieczna jest ocena zmiany podczas badania.