O czym może świadczyć zmiana koloru pieprzyka na twarzy?

Witam, od około roku albo dłużej mój pieprzyk na policzku na twarzy zaczął zmieniać kolor na ciemniejszy i nieco się uwypuklać, poszedłęm z tym prywatnie do onkologa chirurga zajrzał przez taką podręczną lupkę i Pani Doktor stwierdziła bez sekundy namysłu że jest to do usunięcia małą chirurgią i wysłania na badania histo-patologiczne. Zdjęcie tego (wiem że słabej jakości) tutaj: https://imgur.com/a/nKOgwxJ Chciałbym zapytać czysto intuicyjnie, czy to może być czerniak?

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie samego zdjęcia nie da się określić, czy jest to czerniak. Niestety jest takie ryzyko, dlatego dobrze, że zmiana została usunięta. Proszę spokojnie poczekać na wynik histopatologiczny. Każda zmiana, która zmienia swoją barwę jest zmianą podejrzaną, dlatego chirurg najpewniej podjęła właściwą decyzję.