O czym może świadczyć zmieniający się kształt i zabarwienie pieprzyka?

Mam pytanie odnoście pieprzykow na ciele. Rok temu dostałam skierowanie od dermatologa do usunięcia pieprzyk z pleców gdyz pani dermatolog stwierdziła ze nie jest on groznyi można go usunąć, jednak nie usunęłam go.. Po tym roku zauważyłam ze pieprzyk calkiem zmienił swoj kształt i wyglad, przybiera rozne kolory od cimnego brązu do jasnego kończąc na czerwonym i strasznie urósł.. Czy to moze byc znak jakieś choroby

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę ponownie udać się do dermatologa -lekarz oceni zmianę dermatoskopem i będzie mógł zalecić dalsze postępowanie.