O czym świadczą brązowe plamy po zabiegu złuszczania kwasem migdałowym?

3 dni temu miałam robiony zabieg złuszczania kwasem migdałowym 40%. Obecnie moja skóra pokryta jest brunatnymi plamami, wygląda jak poparzona. Czy mogę sobie jakoś pomóc? Czy taki przebieg jest normalny?

Istotne jest, czy w ciągu tych 3 dni miała Pani kontakt ze słońcem? Nie jest prawidłową reakcją pojawienie się takich zmian, jakie Pani opisuje. Być może doszło również do reakcji alergicznej na dany składnik preparatu. Zalecałabym skontaktowanie się jak najszybciej z osobą wykonującą zabieg. To co może Pani teraz zrobić, to kategorycznie unikanie promieni UV ( zastosowanie protekcji w postaci kremów ) oraz czynników mogących podrażniać skórę. Warto też wyposażyć się w kremy regenerujące.