O czym świadczą moje wyniki rezonansu kręgosłupa?

Witam prosze o wytłumaczenie mi co może oznaczać mój wynik MR: Spłycenie lordozy lędźwiowej. Tzw poziome położenie kości krzyżowej. Sygnał z trzonów kręgów lędźwiowych prawidłowy. Tarcza międzykręgowa L5-S1 wykazuje cechy zaburzeń uwodnienia oraz obniżenie wysokości, jak w przypadku zmian degeneracyjnych. Na poziomie L4-L5 uwypuklenie tarczy międzykręgowej typu bulging, bez ucisku struktur nerwowych. Na poziomie L5-S1 uwypuklenie tarczy międzykręgowej typu bulging oraz przepuklina o typie protruzji, które powodują ucisk worka oponowego, obustronne zwężenia zachyłków bocznych kanału kręgowego i kanałów korzeniowych z uciskiem wewnątrz i pozakanałowych odcinków korzeni nerwów rdzeniowych. Intensywność sygnału z końcowego odcinka rdzenia kręgowego prawidłowa. Ela 28lat.

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane istotne zmiany dyskopatyczne. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego (optymalnie neurologa lub neurochirurga) w celu zbadania oraz interpretacji wyniku łącznie z pani obrazem klinicznym/ objawami, ponieważ to od nich głównie zależy pani leczenie lub ew. poszerzenie diagnostyki.