O czym świadczą nienaturalnie długie ręce?

Witam. Chcialbym prosic o porade. Mam niezdrowo dlugie rece. Przy moim wzroscie ok. 192cm, moj zasieg ramion wyniosi 210cm... wstydze sie tego i jednoczesnie boje sie, ze moze ty byc choroba Marfana. Czy przy takiej rozpierosci ta choroba jest potwierdzona?

Lek. Paweł Szadkowski

Sama rozpiętość ramion nie stanowi rozpoznania choroby, ale może na nią wskazywać. Sądzę jednak, że w Pana wieku już ktoś by zauważył inne cechy zespołu. Niemniej zawsze Pan może udać się do lekarza i poprosić o ocenę i diagnostykę.