O czym świadczą nocne bóle brzuszka?

Moja corka rok i 10 mies od roku ma objawy :nocn bole brzuszka, zaparcia, wzdecia, biegunki, zaczerwienione miejsca intymne, niespokojny sen i spi tylko 8h na dobe. Morfologia dobra, podzyzszone eozynofile.Z badania kalu wyszly jaja glisty i lamblia.Poza tymi objawami dziecko jest wesole, a waga i wysokosc odpowiednia do jej wieku. Lekarz przepisal vermox po ktorym objawy nie ustapily a w kale nie zauwazylam glisty.Za 2 tyg mam podac zentel. Czy jest on skuteczniejszy od vermoxu?

Dzień dobry,
jeżeli po leczeniu p/pasożytniczym objawy nadal się utrzymują, wzięłabym jednak pod uwagę możliwość lambliozy. Jednakże takie rozpoznanie u małego dziecka wymaga potwierdzenia badaniem immunoenzymatycznym. Ponadto istnieje możliwość nietolerancji lub alergii pokarmowej ze względu na podwyższoną liczbę eozynofilów. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta w poradni gastrologicznej lub alergologicznej dla dzieci.