O czym świadczą podwyższone WBC, RBC, OB a niskie MCH, MCHC oraz żelazo?

Witam mam pytanie robiłam badania i wyszły niektóre za niskie a niektóre za wysokie. Podwyższone; WBC, RBC, OB Niskie: MCH, MCHC I żelazo. Mam 22 lata. Może ktoś by coś podpowiedział czy się martwić czy nie. W poniedziałek idę do lekarza ale do tej pory może coś się dowiem chociaż mniej więcej

Lek. Paweł Szadkowski

Niskie MCH, MCHC i żelazo wskazują na niedobór żelaza w diecie. Zależnie od tego, jak niskie są te wartości, może zajść konieczność suplementacji żelaza. Jeśli chodzi o krwinki czerwone i białe, nie podała Pani konkretnych wyników, a bez tego nie jestem wstanie stwierdzić, czy to coś poważnego, co należy diagnozować, czy tylko niewielkie odchylenie od normy niemające znaczenia dla Pani zdrowia.