O czym świadczą powiększone węzły chłonne na szyi u osoby z Hashimoto?

Witam, mam na szybki dość sporo powiększony węzeł chłodny. Który widać gołym okiem. Jest on jednak powiększony od bardzo dawna (może nawet 2 lata) jest twardy i nie boli. Morfologię robię dwa razy w roku. Wszytsko jest w normie jak i OB i CRP. Cierpię jednak na niedoczynność tarczycy z Hashimoto. Na badaniach u lekarza endokrynologa nigdy lekarz przy badaniu nie zwrócił mi uwagi na jakąś nieprawidłowość. Czy powinnam robić co dalej? Czy przy prawidłowych wynikach i horobie autoimmunologicznej Hashimoto jest to raczej dopuszczalne?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna wykonać sobie Pani usg okolicy szyi. Oczywiście węzły chłonne szyjne i okoliczne mogą być powiększone w przypadku występowania choroby Hashimoto, jako że jest to choroba zaplna, ale najpewniej przyjmuje Pani leki i reakcja zapalna powinna być wytłumiona. Nie podała Pani też konkretnego rozmiaru węzła chłonnego. Najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który Panią zbada i zleci usg.