O czym świadczą żółte, galaretowate grudki w spermie i czy może to utrudnić zajście w ciążę partnerce?

Od kilku miesięcy w mojej spermie zauważyłem żółte, galaretowate grudki. Dodam, że często się masturbuję, nawet kilka razy dziennie. Mam z tym problem. Nie wiem, czym spowodowane są te grudki i czy może to mieć wpływ na jakość nasienia. Bardzo się tym martwię, ale nie wiem, gdzie szukać pomocy. Bardzo proszę o wyjaśnienie. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

takie dziwne grudki mogą świadczyć o przebywaniu zapalenia najądrzy lub prostaty. Dobrze byłoby udać się na badanie nasienia i badanie urologiczne. Jeżeli to się okaże być zapaleniem, to z pewnością źle wpływa na jakość nasienia.