O czym świadczy biegunka u 3-letniego dziecka?

Dzień dobry , Moja córka 3-letnia od 5 dni ma biegunkę. Trzy pierwsze dni była intensywna bo co chwilę chodziła do toalety. Ostatnie dwa dni chodzi raz po południ i w nocy nawet dwa razy. Byłam z nią u lekarza, powiedział ze to jeliówka. Jednak nie pokoi mnie to ze to trwa tak długo. W ciągu dnia funkcjonuje jak zawsze bawi się, je i dużo pije. Mówi że nic ją nie boli. Dodam ze córka pije mleko modyfikowane rano i wieczorem. A i ta jej kupka jest cały czas żółta i ma intensywny odór.

Dobry wieczór,
najczęstszą przyczyną biegunki u dziecka jest infekcja wirusowa. Objawy utrzymują się zazwyczaj 7 do 10 dni. W związku z powyższym nie ma powodu do niepokoju. Należy kontrolować ilość spożywanych przez Córeczkę płynów oraz podawać jej probiotyk. Gdyby oddawane stolce miały kwaśny charakter i odparzały okolicę odbytu, można rozważyć czasowe odstawienie mieszanki modyfikowanej ze względu na możliwość przejściowej, związanej z infekcją, nietolerancją laktozy.