O czym świadczy ból brzucha i śluz z odbytu?

Witam. Mam 18 lat. Jestem chłopakiem. Mam od kwietnia pewien problem. W kwietniu zaczęło się niby zwykłą jelitowką. Biegunka, ból brzucha itp. Jelitowke miałem już kilka razy więc się nie zmartwilem. Zaniepokoly mnie jednak o wiele silniejsze bóle brzucha i śluz z odbytu. Objawy jednak po kilku dniach ustaly więc dałem sobie spokój. Jednak teraz co około 2 tygodnie mam dziwny problem. Występuje on raz na 2 tygodnie i zaczyna się w losowych momentach. A mianowicie zaczyna się od bólu brzucha. Następnie ból jest coraz silniejszy, po 10 sekundach ustępuje. I tak kilka razy. Później już brzuch boli mnie bardzo i muszę iść do toalety. Robię w tedy wodnistą kupę. Zauważyłem że te ,, napady,, są zawsze takie same. Zawsze w takiej samej kolejności. W tym tygodniu pewnie pójdę do lekarza. Ale wolę już teraz wiedzieć co to może być. W końcu mam dopiero 18 lat

Lek. Paweł Szadkowski

Pana dolegliwości mogą wynikać z zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego (np. IBS). Konieczne jest jednak poszerzenie wywiadu odnośnie do pana dolegliwości i ew. podstawowa diagnostyka. Proszę spokojnie czekać na wizytę u lekarza.