O czym świadczy ból piersi oraz podbrzusza tuż przed miesiączką?

Witam, 10 dni temu uprawiałam ze swoim chłopakiem seks z prezerwatywa (były to moje dni płodne). Nie dostrzegliśmy żadnych uchybień w jej strukturze po stosunku. Jestem 5 dni przed miesiączka, a od 3 dni piersi bardzo mnie bolą, stały się pełniejsze i wrażliwe (nigdy mi się tak nie działo przed okresem). Dodatkowo czasami odczuwam ból podbrzusza i kręgosłupa (odcinek krzyżowy). Czy jest to możliwe abym była w ciąży?

Lek. Paweł Szadkowski

Najprawdopodobniej są to objawy nadchodzącej miesiączki. Oczywiście dla pewności może Pani wykonać test ciążowy, po 10 dniach powinien być już wiarygodny.