O czym świadczy ból pleców i karku?

Witam. Planuje iść do neurologa ale mimo to chciałabym zasięgnąć informacji. Odkąd pamiętam pobolewał mnie kręgosłup w różnych jego odcinkach ale były to bóle mijające. Mam skrzywione łopatki i biodra z tego co wiem. Od pewnego czasu ok 3 miesięcy zaczął boleć mnie kark, tak bardzo że nie mogłam skręcić głowy ani w lewo ani w dół. Byłam z tym u rodzinnego przepisał mi tabletki rozkurczowe i przeciwzapalne, trochę przeszło ale mimo to w zależności od dnia ból jest mniejszy bądź większy. Najgorsze jest to że zaczęły mi mrowieć ręce nogi, palec u lewej stopy od pewnego czasu tak jakby w jednym miejscu stracił czucie, a do tego jeszcze mięśnie. Zaczynam się martwić ponieważ nie wiem czym to może być spowodowane. W dzieciństwie miałam kleszcza, obecnie mam 31 lat. Czy może to być związane z uciskiem na jakieś nerwy kręgosłupa? Czy też z boleriozą która mogła wyjść z wiekiem..?

Lek. Paweł Szadkowski

Zespół bólowy kręgosłupa jest bardzo złożonym problemem, który może mieć bardzo wiele przyczyn (od zmian zwyrodnieniowych i dyskopatycznych, przez choroby reumatyczne, po przyczyny psychogenne). Konieczne jest poszerzenie wywiadu chorobowego i dokładne badanie oraz najprawdopodobniej odpowiednia diagnostyka obrazowa. Może pani wykonać badanie przeciwciał przeciwko boreliozie w klasie IgG i IgM, ale do rozpoznania i tak niezbędny jest obraz kliniczny. Na pani miejscu udałbym się do neurologa.