Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym świadczy ból pleców i karku?

Witam. Planuje iść do neurologa ale mimo to chciałabym zasięgnąć informacji. Odkąd pamiętam pobolewał mnie kręgosłup w różnych jego odcinkach ale były to bóle mijające. Mam skrzywione łopatki i biodra z tego co wiem. Od pewnego czasu ok 3 miesięcy zaczął boleć mnie kark, tak bardzo że nie mogłam skręcić głowy ani w lewo ani w dół. Byłam z tym u rodzinnego przepisał mi tabletki rozkurczowe i przeciwzapalne, trochę przeszło ale mimo to w zależności od dnia ból jest mniejszy bądź większy. Najgorsze jest to że zaczęły mi mrowieć ręce nogi, palec u lewej stopy od pewnego czasu tak jakby w jednym miejscu stracił czucie, a do tego jeszcze mięśnie. Zaczynam się martwić ponieważ nie wiem czym to może być spowodowane. W dzieciństwie miałam kleszcza, obecnie mam 31 lat. Czy może to być związane z uciskiem na jakieś nerwy kręgosłupa? Czy też z boleriozą która mogła wyjść z wiekiem..?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Zespół bólowy kręgosłupa jest bardzo złożonym problemem, który może mieć bardzo wiele przyczyn (od zmian zwyrodnieniowych i dyskopatycznych, przez choroby reumatyczne, po przyczyny psychogenne). Konieczne jest poszerzenie wywiadu chorobowego i dokładne badanie oraz najprawdopodobniej odpowiednia diagnostyka obrazowa. Może pani wykonać badanie przeciwciał przeciwko boreliozie w klasie IgG i IgM, ale do rozpoznania i tak niezbędny jest obraz kliniczny. Na pani miejscu udałbym się do neurologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy