O czym świadczy brak miesiączki po zmianie tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry. Od 2 lat biorę vibin mini ostatnio Pani w aptece dała mi zamiennik vixpo ponieważ nie mieli vibin mini. Wczoraj wzięłam 4 tabletek placebo i nadal nie dostałam miesiączki. Mam tylko dwie małe plamki plamienia

Lek. Paweł Szadkowski

Te tabletki mają dokładnie taki sam skład. Natomiast Vixpo zawiera więcej tabletek aktywnych, niż vibin mini, dlatego krwawienie z odstawienie może się opóźnić. Proszę normalnie rozpocząć nowe opakowanie, a gdyby taka sytuacji się powtórzyła, że krwawienia w ogólne nie będzie, proszę udać się do ginekologa.