O czym świadczy drżenie rąk przy uczuciu głodu?

Witam. Kilka razy zauważyłem, że jak zrobiłem się głodny to zaczynały mi się treść race. Czułem się wtedy jakby osłabiony. Przerwy w jedzeniu mogły być wtedy dość duże, bo np. Zjadłem kolację o 21 i potem dopiero posiłek ok 12 w południe. Ogólnie możliwe że jadłem za mało kalorii na dzień, bo od jakiegoś czasu nie chce mi się jeść. Czytałem że to objaw cukrzycy. Czy to znaczy ze mam cukrzycę? Czy zdrowa osoba też może doświadczyć spadku cukru i mieć takie objawy?

Lek. Paweł Szadkowski

Są to objawy hipoglikemii, które występują u wielu osób w okresie głodu. Proszę wykonać badanie glikemii na czczo w laboratorium.