O czym świadczy kreska testowa sporo ciemniejsza od kontrolnej w teście owulacyjnym?

Witam.
Mam pytanie, otóż od 3 dni utrzymuje się pozytywny wynik testu owulacyjnego. Już w pierwszym dniu kreska testowa była sporo ciemniejsza od kontrolnej. O czym to świadczy?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli stosuje Pani testy owulacyjne oparte na wykrywaniu podwyższonego stężenia hormonu luteinizującego LH, to pozytywny wynik w ciągu trzech dni określa, że w trakcie tych dni doszło do wyrzutu LH z przysadki mózgowej i w konsekwencji, najprawdopodobniej do owulacji. W przypadku używaniu testów owulacyjnych przy staraniu się o dziecko należy współżyć w momencie, gdy test po raz pierwszy da wynik pozytywny.

Pozdrawiam serdecznie!