O czym świadczy lita budowa jajników?

Witam, miałam robione usg dopochwowe i wyszło, że jajniki są litej budowy i na lewym jajniku torbiel i wielkości 3 cm. Oba jajniki są powiększony lewy 6cm na 4 a pracy 5 na 3 cm. Na 6 września mam zaplanowana laparoskopie jajników. Co to znaczy, że jajniki są litej budowy? Proszę o odpowiedź

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jest to przeciwieństwo budowy pęcherzykowej. Nie jest to patologią.