O czym świadczy mój opis rezonansu kręgosłupa?

Proszę o interpretację wyniku Rezonansu Magnetycznego.Czy zmiany w opisie są poważne. Pogłębiona fizjologiczna krzywizna kręgosłupa lędźwiowego-lordoza. Obniżenie i dehydratacja zwyrodnieniowa krążków L4/L5 iL5/S1 drobne zaostrzenia zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgów i w ich otoczeniu. L1/L2 i L3/L4 krążki z tendencją do uwypuklania modelują wiązadło podłużne tylne. L4/L5 - tylna szerokopodstawna wypuklina krążka z lewoboczną protruzją tego krążka pęknięty pierścień włóknisty oraz niewielki przerost wyrostków stawowych. Zmiany przewężają światło kanału kręgowego bardziej lewego otworu m-k pozostając w sąsiedztwie korzenia L4 po tej stronie.Worek oponowy nieco uciśnięty nieznacznie przewężona jest rezerwa płynowa podpajęczynówkowa. L5/S1 - tylna szerokopodstawna pośrodkowa protruzja krążka skierowana bardziej na stronę prawą oraz umiarkowany przerost wyrostków stawowych w prawym stawie m-k.Zmiany redukują światło kanału kręgowego bardziej prawego zachyłka i prawego otworu m-k pozostając w sąsiedztwie korzenia L5 po tej stronie bez cech jego kompresji w pozycji badania leżąca.Worek oponowy nieco uciśnięty. Poza tym kanał kręgowy w odcinku L/S prawidłowego kształtu i szerokości świata.Worek oponowy nieprzemieszczony bez cech kompresji. Proszę o odpowiedź Mężczyzna 44l

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały opisane u pana zmiany dyskopatyczne oraz niewielkie zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego w celu interpretacji klinicznej wyniku, ponieważ dalsze postępowanie i ewentualne leczenie zależą głównie od pana objawów.