O czym świadczy moja krzywa glukozowo-insulinowa?

Jaka jest ocena mojej krzywej glukozowo-insulinowej? Dzień Dobry, Uprzejmie proszę o ocenę mojej krzywej glukozowo-insulinowej w kontekście mojej dużej masy ciała, po obciążeniu 75 g glukozy. Glukoza na czczo wynosiła: 92,0 mg/dl, po 1 godz. to 166,1 zaś po 2 godz. to 108,3. Insulina na czczo wynosi: 7,7 uIU/ml, po 1 godz. to 60,8 zaś po 2 godz. to 59,4. Dodam, iż przy wzroście 174 cm ważę 78 kg więc mam otyłość gdzie badania hormonów płciowych i tarczycy są w normie.

Test tolerancji glukozy jest prawidłowy, niepokojący jest wysoki poziom insuliny w 120 minucie testu. Otyłość jest ważnym czynnikiem predysponującym do insulinooporności, proponuję przestrzeganie diety cukrzycowej, redukcję masy ciała oraz kontakt z diabetologiem. Pozdrawiam.