O czym świadczy obecność nabłonków płaskich w moczu?

Witam, Proszę o iterpretacje analizy moczu. Przezystosc-przejrzysty, barwa żółty, ciężar właściwy 1,024, pH 5, glukoza-nieobecna, ketony- nieobecne, bilirubina- nieobecna,urobinogen-nieobecny, bialko-nieobecne, azotany- nieobecne, erytrocyty w normie, leukocyty w normie. Osad moczu. Nablonki plaskie dość liczne wpw, leukocyty 3-5 wpw, erytrocyty swieze 1-3 wpw, pasma sluzu dosc liczne. Bakterie nieliczne. Ob 23. Badanie robiłam profilaktycznie. Czy nablonki plaskie o czymś swiadcza czy nie ma się czym przejmować. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Określenie 'dość liczne nabłonki płaskie wpw' wskazuje na nieprawidłowość i najczęściej sugeruje istniejący stan zapalny w organizmie, np. zakażenie dróg moczowych, które mogło przebiegać bezobjawowo. Podwyższony wynik może wskazywać na zapalenie pęcherza - kiedy zaczyna się zapalenie, reakcją obronną organizmu jest złuszczanie się komórek nabłonka.
Jeśli występują u Pani jakieś objawy - warto pójść do lekarza pierwszego kontaktu. Może Pani również za jakiś czas powtórzyć badanie.