O czym świadczy opuchlizna jednej strony szczęki po operacji?

Witam W 2012 roku mialam wypadek w zwiazku z czym mialam operacje szczeki. Mam w niej tytanowa plytke do dzis. Zauwazylam ostatnio opuchniecie jednej polowy twarzy po stronie wlansie.slamania... czy mozliwe aby po tylu latach wystapila jakas reakcja alergiczna? Dodam ze mam od roku w po tej samej stronie kolczyka nad warga od roku. Pozdrawiam Justyna

Lek. Paweł Szadkowski

Raczej mało prawdopodobne żeby był to wynik reakcji na płytkę. Na pani miejscu udałbym się w pierwszej kolejności do lekarza stomatologa.