O czym świadczy podwyższona ilość limfocytów w morfologii krwi?

Witam mam 28 lat jestem kobietą i niepokoi mnie podniesiona ilość limfocytow procentowych w morfologi krwi wynosi ona 44.8 A norma jest 20-40.Oraz obniżoną wartość leukocytów 1.95 wartość bezwzględna A norma jest 2-7.o czym to może świadczyć reszta wyników jest w normie

Lek. Paweł Szadkowski

Opisane zmiany w morfologii są dość charakterystyczną cechą infekcji wirusowych. Wynik jednak należy interpretować w połączeniu z pozostałymi wynikami morfologii (a w szczególności WBC) oraz z obrazem klinicznym. Odchylenia w wynikach są bardzo niewielkie i jeśli reszta badań jest w porządku (i nie występują u pani żadne objawy kliniczne) nie powinna mieć pani powodów do niepokoju.