O czym świadczy pojawianie się zgrubienia pod żuchwą?

Witam dwa tygodnie temu nagle gdy jadlam cukierka zrobila mi sie wielka twarda gula pod zuchwa z lewej strony. Strasznie bolalo. Po kilkunastu minutach zmalala. Po zjedzeniu kanapki na przerwie w pracy znowu bardzo wielka bolaca gula ktora pomalu zmalala Lekarz przepisal penicyline i skierowanie na usg. Antybiotyk nie pomogl, teraz gula jest mniejsza, ale caly czas jest. Martwie sie co to moze byc. Dodam ze pije plyn lugola i myslalam ze moze jestem uczulona ale jest to niemożliwe bopije od daw

Witam. Najprawdopodobniej jest to kamica ślinianki podrzuchwowej. Może być konieczne usunięcie kamieni przez poszerzenie przewodu ślinianki i pobudzenie wydzielania śliny. Proszę iść na konsultacje do gabinetu chirurgi stomatologicznej. Aby zwiększyć wydzielanie śliny pije się wodę z cytryną, można żuć gumę. Powodzenia.