O czym świadczy swędząca wysypka i obrzęk po wizycie w lesie?

Witam po wizycie w lesie mam w dwóch miejscach na ciele swędzącą wysypkę coś w rodzaju małych krostek w skupisku. Pije wapno smarowalem mascia na ukaszenia. Ale nadal krostki są nie ma obrzeku tylko te punkty. Co mogło mnie pogryzc ? Co na to mogę zaradzić ? Przebywam za granicą i nie mam możliwości wizyty u lekarza

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety bez oceny klinicznej nie można dokonać nawet wstępnego różnicowania zmian. Konieczna jest wizyta u lekarza. Może pan spróbować zastosować leki przeciwhistaminowe (mogą poprawić pana stan jeśli miałby on mieć przyczynę alergiczną).